Pomen imena drevesa Karite Butyrospermum parkii (zahodna Afrika) je življenje. Afriški zdravilci in domorodci uporabljajo plod tega drevesa – karitejevo maslo za hrano, zdravilo in kot zaščito za vroče afriško sonce. Karitejevo maslo namreč vsebuje naravni zaščitni faktor 6. Karitejevo maslo je bogato z maščobnimi kislinami, provitaminom A, vitaminoma E in F in manjšim deležem alantoina, kar je idealno za nego suhe in zrele kože. Koža je že po nekaj dneh nežnejša in vidno pomlajena.
Karitejevo maslo se v razvitejšem delu sveta uporablja predvsem v kozmetiki za pripravo vlažilnih oz. regenerativnih krem, losjonov, gelov in pripravkov za nego las. Zelo popularno je tudi za izdelavo mil saj ima odlično lastnost, da po procesu omiljenja v milu pusti del olja neumiljenega. Karitejevo maslo pogosto zasledimo v farmacevtskih izdelkih kot bazo za zdravilna mazila, saj deluje vlažilno in je izredno dobro mazljivo. Pripisujejo mu tudi blagodejne učinke pri odpravljanju težav zaradi razdražene kože.
Uporabimo ga lahko samostojnega ali v kombinaciji z drugimi masli in olji.
Upoštevajoč slovensko zakonodajo ne smemo reklamirati zdravilnih učinkov karitejevega masla. Več o karitejevem maslu preberite na spletu.
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.